Cele działania Stowarzyszenia:

Głównym celem działania Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju dyscypliny skoki do wody oraz wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży.
W szczególności celem Stowarzyszenia jest działalność w zakresie: Popularyzacji dyscypliny i upowszechnianie wiedzy dotyczącej skoków do wody, a także...

Więcej ...

Skoki do wody

Promujemy skoki do wody

pływanie

Prowadzimy zajęcia z pływania

gimnastyka / akrobatyka

Zapraszamy na zajęcia akrobatyczne. 

Współzawodnictwo sportowe

Instytut Sportu opublikował niedawno aktualne wyniki "Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2016 rok". Brane są tu pod uwagę wyniki uzyskiwane w zawodach młodzieżowych najwyższej rangi czyli: Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwach Międzywojewódzkich, Wojewódzkich oraz Polski Młodzików. 

Nasze miasto Rzeszów plasuje się aktualnie na 15 miejscu w kategorii gmin (na 746) i 16 miejscu w kategorii powiatów (na 355). STAL Rzeszów ma zdecydowanie największy wkład w dorobek punktowy miasta. Rzeszowski klub jest w tym zestawieniu najlepszy na Podkarpaciu, a skali całego kraju znajduje się na 23 pozycji, na sklasyfikowanych 2580 klubów z wynikiem 378 pkt. 

Dumą napawa nas fakt, że zdecydowaną większość tych punktów bo aż 243.5 pkt zdobyli dla naszego klubu, dla naszego miasta i naszego województwa zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS STAL Rzeszów. To pokazuje jak cenne jest istnienie i dobre funkcjonowanie naszej sekcji. Tym bardziej teraz ważne jest stworzenie naszym zawodnikom dobrych warunków treningowych i jak najszybsze przeprowadzenie remontu pływalni i hali sportowej...


Oto wkład punktowy wypracowany przez poszczególnych skoczków:

Skrzek Kaja 37,50, Bąk Dominika 31,50, Wasylów Jakub 22,00, Błażowska Aleksandra 21,00, Ciskał Justyna 16,00, Frankiewicz Agnieszka 15,00, Jachim Filip 12,00, Wolska Karolina 12,00, Puterla Aleksandra 10,00, Stalec Maksymilian 10,00, Łukaszewicz Maria 9,00, Łukaszewicz Robert 7,00, Janik Maksym 6,00, Wojtasik Wojciech 6,00, Traciak Amelia 5,00, Cmela Oskar 4,00, Miąsik Konrad 4,00, Siwy Emilia 3,50, Głuszek Iga 3,00, Pilch Milena 3,00, Bojda Weronika 2,00, Sadecka Weronika 2,00, Szargut Mikołaj 2,00.